this site the web
Jumestus

Kõhutantsus on jumestus olulisel kohal, sest näomiimika on osa tantsust. Seega, publik peab nägema su nägu.

Idamaises jumestuses pannakse suurt rõhku silmadele - need on suured, mandlikujulised ja väljendusrikkad. Sellise tulemuse saavutamiseks võta aega kodus harjutamiseks ja eksperimenteerimiseks.

Jumestamine laval esinemiseks

Lavajumestusel on hoopis teine eesmärk kui igapäevasel meikimisel. Erinevalt igapäevaelust, on see vajalik igal esinemisel. Loomulikult ei näe lavajumestus samamoodi välja, kui tänavameik. Lavajumestus peab mõjuma distantsilt ja eredas valguses. Tagasihoidliku meigiga kaob su nägu ühtlaselt valgeks laiguks, detailid sulanduvad kokku.


Jumestades oma näojooned eriti suureks, eriti säravaks ja eriti tumedaks, tekib kaugelt vaadates optiline illusioon “normaalsest” näost.

Kui oled harjunud igapäevast ja loomulikku meiki tegema, siis võib olla lavale sobiva jumestuse tegemine keeruline. See peab olema tunduvalt tumedam, isegi tunduvalt väljapaistvam õhtusest jumestusest. Võib tunduda, et meigikiht on liiga paks ja liiga tume. Paljud ei tee lavameiki just selle hirmu tõttu piisavalt tugevaks. Isegi, kui meik paistab lähedalt liialt ülepingutatud, tuhmub see lava eredas valguses.

Aluskreem läheb kõige alla. See peaks olema oma nahatoonist veidi tumedam*. Alusta laubast ja hajuta see juuksepiirini. Seejärel kata ülejäänud nägu. Ära unusta kõrvu, silmalaugusid, kaela (ka tagant), rinnaesist ja ülejäänud keha katmata piirkondi! Kattes tumedama kreemiga vaid näo, tekib maski efekt. Veidi heledama tooniga võid hiljem katta kohad, kuhu satuvad varjud – nina ja lõua alla.
* Idamaades hinnatakse valgenahalisi naisi, kes oskavad ennast palavate päikesekiirte eest kaitsta ja enda naha valgena hoida. Samuti kasutatakse nahka valgendavaid vahendeid.


Põsepuna pane samuti rohkem, kui teed seda tavalise jumestuse puhul. Seda peab olema näha kaugele publikusse läbi ereda valgustuse. Kasuta alati punast värvi, ka siis kui igapäevaelus on selleks roosa, beežikas või mõni muu toon. Teised toonid muutuvad rambivalguses olematuks.


Kulmud. Kulmuvärviks sobib kõige paremini oma juustetoonist veidi tumedam toon. Kulmu kauni kuju saad jooniselt. Pane pliiats oma nina küljele püsti - sealt peab kulm algama. Nüüd vii pliiats ninast silmanurka - seal peab kulm lõppema. Kulmu kõige kõrgem koht peab jääma silmapupillist natuke väljapoole.

Kunstripsmed on hea valik. Ka kõige pikemad ja tihedamad neist ei jää kaugelt vaadates võltsid. Võid lõigata ka kunstripsmed pooleks ning panna neid ainult silma välisnurka. Edasi vajad tumedat silmalainerit, lauvärve ja ripsmetušši. Erinevatele silma kujudele sobib erinev jumestus. Kõigepealt kasuta heledat lauvärvi ning tee hele triip kulmu alla ning silma alalaule. Hajuta see, et ei tekiks kahte valget triipu, vaid helendav ala. Edasi võta tumedam lauvärv ja kata sellega ülemine silmalaug kuni kulmuluuni. Hajuta. Seejärel võta veel tumedam lauvärv ning kata silmanurk, hajutades värvi väljapoole ning silma keskele.

Joonista silmapliiatsiga kontuur. Silmade rõhutamiseks on palju erinevaid variante.

Huuled on idas täidlased ja korralikult viimistletud. Enne huulte värvimist kasuta kontuurpliiatsit. Sellega saad joonistada suuremaks kitsaid huuli või korrigeerida ebasümmeetrilisi huuli. Huulepulga värviks vali erksam ja tumedam punane toon. Muud toonid hajuvad eredas valguses.


Lõpuks astu peegli ette. Tagane sellest 7 - 10 sammu ja alles seerjärel hinda tulemust. Hea lavajumestuse saamiseks kujuta seda ette must-valge fotona.

Youtubist leiad palju õpetlikke videosid idamaise meigi tegemise kohta


Kostüümid

Kui soovid endale kostüümi õmmelda, siis siit leiad abi. Siin on ülevaade erinevatest kõhutantsu kostüümi trendidest ning konkreetsed näpunäited kostüümi õmblemiseks, tikkimiseks ja värvide valikuks.
Loe edasi ....Äpardused esinemistel

Iga tantsija teab omast käest, et varem või hiljem juhtub esinemise ajal midagi, milleks sa valmis ei ole. Loe edasi....

Kingiideed

Soovid teha kõhutantsijale kingitust, aga ei tea mida. Mõned ideed ;) Loe edasi ....

Kuidas kaasa elada?

Tänu ja poolehoidu  võib avaldada kõhutantsijale erinevalt. Mida teete, kui tahate tantsijat tänada esituse jooksul? Loe siit ....

Araabiapärased nimed

Otsid endale endale esinejanime? Siin on mõned araabia naisenimed tähendustega. Loe edasi ....

Liitu meiega

Kontakt

diina30@hotmail.com

create counter