this site the web
Kui laval juhtub äpardus

Iga tantsija teab omast käest, et varem või hiljem juhtub esinemise ajal midagi, milleks  valmis ei olda. Kuigi me valmistume ome esinemisteks põhjalikult, ei ole võimalik kõiki olukordi ette näha. Tähtis on, kuidas kehvast olukorrast välja tulla või see isegi enda kasuks pöörata. Lohutuseks võib öelda vaid seda, et sa pole  ei esimene ega viimane tantsija, kes publiku ees täbarasse olukorda sattunud.

Algab muusika. Koreograafia, mille kallal 
sa nii kaua vaeva nägid ja juba une pealt teadsid,  on peast täiesti pühitud. Need on närvid. Isegi kui aju on unustanud, siis keha mäletab. Üksi esinedes naerata ja tee tantsuliigutusi kuni jõuad muusikas kohani, millest edasi oskad tantsida. Kuni sa välja ei näita, ei saa keegi aru, et midagi on valesti. Rühmas tantsides on kaval muidugi vaadata silmanurgast teisi. Ära kunagi jää seisma!

Keset tantsu märkad, et su rinnahoidja on alla vajunud ja avanud vaatajatele meeldejääva pildi.

Keera publikule selg ja kõrvalda probleem. Seljaga olles tee samal ajal puusa kaheksaid või värinaid. Ära lahku lavalt!

Mõõk kukkus ja vigastas sind;  väljas tantsides astusid teravale kivile.

Kui verd just ei jookse, ignoreeri ja tantsi edasi. Kui tõesti on vaja lahkuda, vabanda publiku ees.

Kõrvarõngas/peaehe kukkus publikusse.

Tantsi edasi. Ikka juhtub. Võib olla saad selle pärast esinemist tagasi.

Küünlavaha tilgub  juustesse/kehale/riietele.

Ignoreeri probleemi. Puhastada saab ennast peale esinemist. Pane kostüüm näiteks sügavkülma, vaha muutub rabedaks ja seda on lihtne hõõrudes eemaldada. On soovitus vaha katta salvrätiga ja seda triikrauaga soojendada, et vedel vaha imbuks salvrätti, kuid omast kogemusest võin öelda, et vaha võib mõnda kangasse tagasipöördumatult sisse imenduda, ole selle variandiga ettevaatlik.

Üks tsimbal kukkus sõrmest suure kolksatusega maha.

Seda juhtub lugematul hulgal kordi. Peale graatsilise üleskorjamise võid näiteks mänguliselt ka teise tsimbali maha visata.

Unustasid keerutamise ajal PUNKTI, nüüd käib pea ringi ning  kukud.

Ignoreeri probleemi. Pead püsti tõusma ja edasi tantsima. Isegi kui teised sinu üle naeravad. Lõppude lõpuks on vaja omada ka huumorimeelt.

Assayaga (tantsukepiga)
tantsides  tabasid  kogemata pealtvaatajat.

Ignoreerige probleemi -ups! Tantsi vabandavalt naeratades ohvrist eemale ja jätka tantsu.

Purjus mehed on võtnud pähe kuulutada kõva häälega, et oled kõige ilusam  kõhutantsija maailmas ja tahavad sind endaga kaasa, väljendades oma tahet valjuhäälselt.

Ignoreerige probleemi ja tantsi tants lõpuni. Peale esinemist mine esinemiskoha peremehe juurde ning teata, et sulle meeldib väga siin esineda, aga nende purjus meeste tõttu sa jätkata ei saa.

Esinemiskostüüm jäi kuhugi kinni.

Tavaliselt jäävad kostüümi kaunistused kinni kas varrukasse, salli või melayasse. Pole midagi parata, kostüüm tuleb ohvriks tuua, lahti tõmmata ja edasi tantsida. Endal on kahel korral kostüümi eriti pikad narmad naabertantsija omaga kokku haakunud ja siiami kaksikutena mõnda aega tantsitud. Enne esinemist tee kindlasti peaproov esinemiskostüümis, kaasaarvatud ehted. Vahel haagivad end käevõru või pikad kõrvarõngad kuhugi kinni. Sel juhul tuleb neist loobuda.


Jumestamine

Kõhutantsus on jumestus olulisel kohal, sest su näomiimika on osa tantsust. Seega, publik peab nägema su nägu. Loe siit....

Kingiideed

Soovid teha kõhutantsijale kingitust, aga ei tea mida. Mõned ideed ;) Loe edasi ....

Kuidas kaasa elada?

Tänu ja poolehoidu  võib avaldada kõhutantsijale erinevalt. Mida teete, kui tahate tantsijat tänada esituse jooksul? Loe siit ....

Araabiapärased nimed

Otsid endale endale esinejanime? Siin on mõned araabia naisenimed tähendustega. Loe edasi ....

Kostüüm

Kui soovid endale kostüümi õmmelda, siis siit leiad abi. Siin on ülevaade erinevatest kõhutantsu kostüümi trendidest ning konkreetsed näpunäited kostüümi õmblemiseks, tikkimiseks ja värvide valikuks.
Loe edasi ....

Liitu

Kontakt

diina30@hotmail.com

create counter