this site the web
Haaremipüksid
Traditsiooniliseks araabia riietuseks naistel on seelik või seelik koos pükstega. Haaremipüksid on pärit Türgi Osmanite impeeriumi aegadest. Haaremipüksid (ja seda ka iseseisva riietusena) on iseloomulikud Põhja-Aasia rahvastel (iraani- ja türgikeelsed piirkonnad). Haaremipüksid on hea valik neile, kes soovivad mingil põhjusel oma jalgu varjata. Nad hoiavad jalad peidus keerutamise või väljas tuulega esinemise ajal. Haaremipüksid, tuunika ja rätik puusadel on lihtsaim variant, kui otsid midagi folkloorsemate tantsude tantsimiseks.
 Tüüpiliselt olid haaremipüsid väga laiad. Puusaümbermõõdust 30 cm või rohkemgi laiemad. Kumbki tükk oli eraldi lõigatud ning ilma sisemiste küljeõmblusteta.

Klassikalisi haaremipükse on väga lihtne õmmelda. Kui lõige on valmis, on vaja teha vaid kaks küljeõmblust ning kumm ajada vöökohale ning püksisäärtele. Soovitav on alustada laiemast lõikest, väiksemaks saab alati õmmelda. Pükste esi- ning tagapool õmmeldakse tavaliselt sama lõike alusel. Võid pükste esiosa vöökohalt lõigata lühemaks u 2,5 cm. Sel juhul ei jää liigne riie kõhule puhvi. Haaremipükste külje võib ka lahti jätta, kaunistades selle litrite või muude kaunistustega.


Kui kangas on jäik ja paks, võib haaremipükste ülemise osa teha eraldi kitsamast tükist. Kui sinu puusaümbermõõt on kuni 100 cm ning kanga laius 150 cm, piisab ühest pükste pikkusest. 160-170 cm pikkusele inimesele siis umbes 110 cm kangast. Pükste pikkuse mõõtmist tuleb alustada kohast vööl, kus hakkad pükse kandma, kuni põrandani. Arvestada tuleb sellega, et kui tahad alla panna kummi, tuleb pükste pikkusele lisada minimaalselt 5 cm. Vastasel juhul jäävad nad peale kummi õmblemist lühikesed ja kiskuvad. Juhul, kui kangas on õhuke ja riide laius 90-115cm, võib julgelt teha nii esi- kui tagaosa terve kanga laiuselt. Sel juhul tuleb arvestada kahe pükste pikkusega.


Õmblemine


Haaremipükste õmblemiseks on kolm varianti.
  • Esiteks võid võtta tavaliste pükste lõike ning teha püksid laiemaks.
  • Teine, klassikaline variant, on järgmine:
1. Kõigepealt lõika välja kaks nelinurka pikkusega 110 cm ja laiusega 75 – 115 cm. Pane need täpselt üksteise peale ja kinnita nööpnõeltega.

2. Nüüd murra kangatükid keskelt pooleks. Kanga murdekohast mõõda 15 - 25 cm allapoole ja keskkohast väljapoole 10 - 20 cm. Ühenda need punktid sujuva kaarega.

         
3. Lõika see kaar välja ning õmble kokku kanga pahemalt poolelt.
4. Nüüd ühenda küljeõmblus. Õmble see üleni kinni või ainult alt ja ülalt, jättes lõhiku
5. Haaremipükste vööle õmble mitu rida kummipaelu, alla piisab ühest kummist.

  • Kolmas võimalus selliste pükste õmblemiseks on pildil. Kaks nelinurkset tükki pannakse üksteise peale, õmmeldakse jalgade vahele jääv osa nagu joonisel ning seejärel lõigatakse õmbluste vahelt lahti. Lõpuks õmmeldakse küljeõmblused, pükste vöökohta ning säärtele aetakse kummipael.

Paneele haaremipükstele on lihtne valmistada. Selleks saab edukalt kasutada muust õmblemistööst üle jäänud kangatükke. Erinevad paneelid kaunistavad pük se ning annavad vertikaalse aktsendi, muutes figuuri pikemaks ja saledamaks.Kostüümi õmblemine

Tegumoe valik

Kostüümi kandmise nipid

Kõhutantsu kostüüm peab näima õrn kui istuma kindlalt seljas. Tantsimisel keha liigub ning tuleb hoolikalt läbi mõelda kuidas kostüüm seljas püsiks. Loe edasi....

Väldi neid vigu

Milliseid vigu tehakse kostüümi disainimisel ja milliseid huvitavaid lahendusi leitakse kostüümide valmistamisel? Loe edasi....

Liitu meiega

Kontakt

diina30@hotmail.com

create counter