this site the web
Tantsukostüümi kandmise nipid
Kata end! Alati, kui kannad kostüümi, aga parasjagu ei esine, kata ennast kinni. Sobib kaftan, abaya, melaya, loor või sall. Kõhutantsu kostüüm ja tantsija on nii erilised, et seda ei demonstreerita igal sammul kõigile. Ainult tantsupõrandal näitab tantsija end täies hiilguses.

Aluspesu! Mõtle hoolikalt läbi, mida sa kannad kostüümi all. Seelik võib tunduda seistes kõike varjav, kuid tantsu käigus tõuseb see keereldes  õhku. Kui tantsid kõrgemal laval või kui publik istub põrandal, võib aluspesu välja paista. Seetõttu vali kostüümi-  või ihuvärvi aluspesu. Hoidu! Seelikuga teist värvi aluspükstest, kontraste mustriga või pitsilistest aluspesust. Kui sul on valge kostüüm, vali pesu värviks beež. Lumivalge pesu paistab alati välja, sest ta on heledam sinu nahatoonist. Kui ka toavalguses tundub, et seelik ei paista läbi, siis prožektorite valgel  on olukord teine.


Harjuta! Kui oled saanud uue kostüümi, pane see kodus selga ja tantsi. Tantsi samu tantse, mis on plaanis esinemisel tantsida. Jälgi, kuidas su kostüüm seljas püsib, kas ta jääb kuhugi kinni, kas seeliku pikkus on paras, kas vöö püsib kui tõstad käed üles jne. Alles tantsimisel tulevad välja kostüümi vead ja omapära. Lihtsalt kostüümi selgaproovimisest ei piisa, kui tahad piinlikke momente publiku ees läbi mitte elada.


Photobucket
Vooder! Enne uue kostüümi lõpetamist ära unusta lisada olulist detaili vööle ja rinnahoidjale - vooder. Kinnita see traageldades. Sul pole võimalik kostüümi korralikult pesta, küll saad kerge vaevaga alusriide lahti võtta ning ära pesta või vahetada


Valgus!
Vaata oma uut kostüümi erineva valguse käes. Riie, mis tundub täiesti läbipaistmatu kodus, võib muutuda täiesti läbipaistvaks laval. Sama juhtub väljas esinedes ka päikesevalgusega või tagant valgustusega. Siin aitab jälle sobiv aluspesu või veel üks seelikukiht. Kui sulle ei sobi üldse mõte läbipaistvast seelikust, pane seeliku alla jalga haaremipüksid.

Teiste arvamus! Kutsu appi hea sõber, kes annab objektiivset tagasisidet. Ennast peeglist vaadates jääb palju asju märkamata. Teine inimene näeb sind iga nurga alt ja võib leida vigu, mida sa ise ei näe.

Kinnita vöö! Tüüpiline probleem on tantsijatel see, et vöö hakkab seljas liikuma. Selle vältimiseks kinnita see haaknõelaga seeliku või ka aluspesu külge. Siiski tuleb ettevaatlik olla, et kummardudes või kükitades haaknõel lahti ei läheks ja sind sügavalt ei torkaks. Kui vöö kipub alati tantsu ajal ringi keerlema, oleks mõttekam see trukkide või haakidega seeliku külge kinnitada või õmmelda.


Lai kumm! Kui kasutad vööta kostüümi või sinu vöö on veidi suureks jäänud, õmble sissepoole lai kumm. See tagab selle, et riideese püsib sinu kehal paigal. See sobib ka pika kätise ülevalhoidmiseks. Kui sul on ostetud Egiptusest või Türgist kõva põhja peal ohtralt tikitud rinnahoidja, õmble selline kumm rinnahoidja külgedele ja selja taha, siis liibub see kindlalt keha vastu. Kinnita kumm kahest otsast seeliku/vöö külge. Mujalt ära seda kinni õmble, sest siis kaob kummi kasutegur! Lõpuks võid kummi ülevalt ja alt risti-rästi pistetega kinnitada, nagu pildil.

Pool tundi enne esinemist tee lahti oma püksinööp. Nii aluspükste kumm, sukapükste äär, pükste- või seelikuvärvel võivad jätta kehale triipe ja vorbikesi. Läheb päris tükk aega enne, kui need jäljed täielikult kõhult ja puusadelt kaovad. Et peale kõhutantsu esinemiskostüümi selgapanemist neid näha ei jääks, tuleks juba varakult sellele mõelda.

Kostüümi õmblemine

Tegumoe valik

Väldi neid vigu

Milliseid vigu tehakse kostüümi disainimisel ja milliseid huvitavaid lahendusi leitakse kostüümide valmistamisel? Loe edasi....

Liitu meiega

Kontakt

diina30@hotmail.com

create counter