this site the web
Ratasklošš-seeliku õmblemine
Klošš-seelikut kohtab kõige rohkem kõhutantsus komplektis vöö ja rinnahoidjaga. Sellel on palju variante: ühekordne, kahekordne, poolring, ratasklošš, poolteist ratasklošši, kaks ratasklošši jne. Valmistamiseks ei ole vaja lõiget otsida, selle tegemisega saad sa ise hakkama. Rattakujulise lõike järgi saad valmistada mitut tüüpi kõhutantsu seelikuid, kuid kõigi nende tegemine algab ühtemoodi.Kõigepealt on sul vaja võtta endalt mõned mõõdud. Kõhutantsu seelikut ei kanta vöökohal vaid tavaliselt käelaba jagu vöökohast allpool (u 10 cm). Seeliku pikkuse mõõt tuleb võtta puusalt kohast, kus hakkad seelikut kandma, kuni põrandani (joonisel C). Madaldatud vöökoha ümbermõõt tuleb mõõta põrandaga horisontaalselt.

Seelik kahest poolringist e ratasklošš.
Võta madaldatud vöökoha ümbermõõt. Jaga see 3,14. Saad seeliku vöökoha läbimõõdu e diameetri. Jaga see arv kahega, saad raadiuse (joonisel R1). Nüüd joonista sisemine ring. Lisa seeliku pikkus (joonisel P). Saad välimise ringi kauguse. Ära unusta lisada õmblusvarusid.


Lihtne on joonistada seelikut riidele ilma lõiketa. Kinnita keskpunkti (joonisel A) niit või nöör, teise otsa seo pliiats. Nööri pikkus peab olema seeliku vöökoha raadius + seeliku pikkus. Nüüd märgista seeliku alläär nöörist sirkliga. 


Õhemast riidest võiks õmmelda poolteist ratasklošši, siis ei paista seelik nii palju läbi. 
Selleks tuleb lõigata kolm poolikut ratast. Sisemine ring arvuta nii: vöö ümbermõõt jagada kolme π [piiga] (3х3,1415)
Võid igaks juhuks lisada 2,5 cm ja ümardada suurema arvu poole.


Lõike paigutamine kangale.Seelik on ringi kujuga ning seetõttu on alläär nii piki-,
diagonaal- kui põikikangast. Diagonaalis kangas venib. Alati lase diagonaalsel kangakoel enne allääre õmblemist venida. Lõika seelik välja, õmble kinni küljeõmblused. Seejärel riputa seelik riidepuule ning jäta ta rippuma. Minimaalselt peaks ta jätma venima 48 tunniks. Protsessi kiirendamiseks võid seeliku jätta rippuma duši lähedusse, lastes tal niiskeks saada ning ära kuivada. Nüüd saad asuda alumise ääre tasandamise juurde.Kuna sinu keha pole ringikujuline vaid kumerustega võib jääda seeliku alumine äär põrandaga võrreldes ebatasane. Tasandamata seelik on tõenäoliselt eest pikem ja puusadelt lühem. Eriti puudutab see vormikamaga kehaga naisi.
Kutsu appi mõni pereliige või sõber. Pane seelik selga (jalga kingad, mida hakkad selle seelikuga kandma). Seisa ja lase sõbral nööpnõelte või kriidiga ära märkiga oma seeliku allääre pikkus põrandast. Ära unusta õmblusvarusid hiljem lisada. Lõika liigne ära. Valmis kõhutantsu seelik on põrandast 2 - 5 cm kõrgusel.


Seeliku vöökohta õmmeldakse kaks kummi. Veel parem variant on õmmelda üks kumm ja üks nöör. Siis ei juhtu, et esinemise käigus seelik maha kukub, kui kogemata seeliku peale astud.


Seeliku alumise ääre töötlemiseks on mitu võimalust. Lihtne ja ilus on alläär tiheda sik-sakiga läbi õmmelda. Jäävad väikesed lainekesed.


Suuremate lainete saamiseks võib allumisele äärele sisse õmmelda jõhvi. Eriti hästi sobib see pehmest ja õhukesest riidest seelikule. Selleks osta tavaline kalamehe jõhv (vaata jahipoodidest). Õmblemiseks sobib jõhv läbimõõduga minimaalselt 0,5 mm. Tähtis on ka jäikus. Liiga peenike ja pehme jõhv ei jäta efekti.

Photobucket Photobucket
Kostüümi õmblemine

Tegumoe valik

Kostüümi kandmise nipid

Kõhutantsu kostüüm peab näima õrn kui istuma kindlalt seljas. Tantsimisel keha liigub ning tuleb hoolikalt läbi mõelda kuidas kostüüm seljas püsiks. Loe edasi....

Väldi neid vigu

Milliseid vigu tehakse kostüümi disainimisel ja milliseid huvitavaid lahendusi leitakse kostüümide valmistamisel? Loe edasi....

Muud lingid

http://www.kumei.ee/

Liitu meiega

Kontakt

diina30@hotmail.com

create counter