this site the web
Mida vältida kostüümi valmisel?
Milliseid vigu tehakse ja milliseid huvitavaid lahendusi leitakse kostüümide valmistamisel?

Pikad narmad on toredad, kuid alati ei maksa nende pikkusega ka üle pingutada. Tulemus võiks jääda ikka naiselik, mitte karvane Leopold lastesaatest.

Vahel võib vöö ja rinnahoidja ju ilusad olla, aga seeliku jaoks on raha ja materjal otsa saanud. Kurb muidugi, kuid sellise seelikuga tohiks küll ainult oma kodus tantsida. Läbipiastev seelik vajab läbimõtlemist. Olen näinud laval täiesti läbipaistvast kardinavuaalist seelikut, mille alla oli püksikute varjamiseks nelinurkne papist tükk pandud. Minul kui vaatajal oli seda piinlik vaadata.
Tüüpiline odav  turukaup. Rinnahoidja tehakse papist koonustele. Pannkoogilõikelised latakad ja nibude rõhutamine on OUT!
.

Kui kahest silmast jääb väheseks tehakse üks paar rinnahoidjale juurde.


Eks me kõik vaata kuidas olemasolevat ära kasutada, aga vahest võiks kardinad akna ette rippuma jääda ja riidetükkide jäägid millekski muuks vajalikuks kasutada. Muideks parempoolne kostüüm oli müügis Ebays 400 dollari eest. Kas sellele ka ostja leidus,... loodetavasti mitte.

Iga algaja tantsija rõõmsutab, kui Türki sõitev naabrinaine toob sealt kaasa imeodava tantsukostüümi. Tõsine soovitus - ära tee sellist ostu! Sa oskad ise vähemalt sada korda ilusama kostüümi õmmelda. Vahel on aru saada, et kasutatud on lapstööjõudu, kuid vahel on tunne, et kostüümitegijad ei näe üldse, mida nad teevad. Tavaliselt ei võrdu odav ilusa ja heaga.


Ämblikud ja liblikad võivad kostüümi juures omal koha ollal, aga alltoodud kostüüme  võib vaid öösel teiste hirmutamiseks kasutada. Kvaliteet on silmatorkavalt vilets.


Väga oluline on, et kostüüm kaunistaks keha, tooks välja selle plussid ning varjaks puudused. Siin on mõned näited sellest, millised rinnahoidjad ei tohiks olla. Kui sul on ilusad kikkis rinnad, siis pole viga, peale selliste kostüümide selga panemist ripuvad nad ilusasti kõhul. Üks tüüpilisemaid vigu, mida kostüümide juures näha.  Rinnahoidja kinnituskoht tuuakse liiga kõrgele ja tulemuseks on push-down efekt.


Rinnahoidja-
kõhu-
soojendaja?

Asümmeetriat kasutatakse palju, aga sellega tuleb ettevaatlik olla, et tulemuseks ei oleks näiteks eri kõrgusel olevad rinnad


Vahel tundub kostüüm kena, aga kuna aluspesu seal all kanda ei saa ja lõhikud ning väljalõiked on seal kus nad on, siis ilmselt selliste kostüümidega lavale esinema minna ei saa. Vähemalt mitte idamise tantsu kategoorias.
Jah, see seelik on teiselt poolt täpselt sama-
sugune


Enne kostüümi disainimist pead mõtlema, kas selle üldmulje ei jäta mitte kummitusliku vanamehe muljet, kes sind oma pilusilmade ja habemega terve esinemise aja jõllitab.


Intiimsete kehapiirkondade rõhutamine ei käi idamaises tantsus hea tooni juurde. Kaunistused, mis paistavad nagu peenis või rippuvad häbemekarvad.... Aega ajalt tuleb seda ette, kui algaja kostüümivalmistaja ei suuda ette näha kostüümi üldmuljet. Vahel tundub, et kohalikud kostüümivorpijad teevad selliseid kostüüme meelega, et siis endamisi pihku itsidaga kui kostüüm ära ostetakse.Kui lai võiks üks vöö olla? Üldiselt on vöö laius 10-15 cm. Miks ta ei võiks laiem olla? Sest mingist laiusest alates  hakkab vöö meenutama sõdalaste kilpi.


Kostüümi õmblemine

Tegumoe valik

Kostüümi kandmise nipid

Kõhutantsu kostüüm peab näima õrn kui istuma kindlalt seljas. Tantsimisel keha liigub ning tuleb hoolikalt läbi mõelda kuidas kostüüm seljas püsiks. Loe edasi....

LiituKontakt

diina30@hotmail.com

create counter