this site the web
Värvide valik

Kostüümi disaini juures on värvi valik kõige olulisem. Tihti kutsumegi oma kostüüme värvi nimega "minu punane kostüüm" või esineme "valgetes kostüümides". Kuigi kostüümi põhivärv on tähtis, kombineerime me põhivärvi täiendvärvidega, et seda ilmestada. Eestlastena oleme vist pigem harjunud toon-toonis värvivalikuga, kuid kui me vaatama looduses ringi, siis pilt on palju mitmekesisem. Eriti arvestades idamaiste kostüümide kultuuritausta, on sealne värvivalik julgem ja värvilisem. Tavaliselt lisatakse idamaistele kostüümidele kuldset, hõbedast või pronksjat aktsenti.Kui sa ei taha endale ühevärvilist kostüümi, pead tutvuma värvusteooriaga. Me oleme koolis õppinud, mis on põhivärvid ja et nende segamisel saame sekundaarvärvid. Meie jaoks on aga praegu olulisem, kuidas erinevaid värve ükstesega sobitada. Selleks on kõige parem kasutada värviketast, mis aitab meil värvusteooria põhjal erinevaid värvusi omavahel kombineerida.  • Igal värvusel on täiendvärvus ehk vastandvärvus. Värviringil asuvad nad üksteise vastas. Sellega saad sa lisada kostüümile kontrastseid ja selgesti eristuvaid detaile või mustreid.
Photobucket Photobucket Photobucket

  • Triaadid moodustavad kettal kolmnurga, mille tippudes olevad värvid on omavahel harmoonias. Võid kasutada näiteks ühte peavärvina ja kaks teist jätta täienduseks.
Photobucket Photobucket Photobucket

  • Tetraad moodustab värviringis rombi. Selline värvivalik on väga ere, kuid seda just laval meil tarvis ongi.
Photobucket Photobucket Photobucket

  • Lähedased ehk kõrvaltoonid asuvad värviringil kõrvuti. Sellise valiku puhul võiks siiski balansi saavutamiseks lisada ühe vastandvärvuse.
Photobucket Photobucket Photobucket
Värviketta kasutamise ja värvivaliku võimalusi on veel palju. Peale värvide omavahelise sobitamise pead vaatama, millised värvid sobivad sinu nahatooniga, juuste- või silmavärviga.

Kostüümi õmblemine

Tegumoe valik

Kostüümi kandmise nipid

Kõhutantsu kostüüm peab näima õrn kui istuma kindlalt seljas. Tantsimisel keha liigub ning tuleb hoolikalt läbi mõelda kuidas kostüüm seljas püsiks. Loe edasi....

Väldi neid vigu

Milliseid vigu tehakse kostüümi disainimisel ja milliseid huvitavaid lahendusi leitakse kostüümide valmistamisel? Loe edasi....

Liitu

Kontakt

diina30@hotmail.com

create counter