this site the web
Azra
Kõhutantsu trennid Tapal said alguse 2005. aastal, kui õpetajad Jane Paberit Nabaratooriumist ja Epp Kaljos Alima stuudiost trenne tulid andma. Praegu õpetab Katre Diinabel, kes on välja kasvanud Tapa enda rühmast. Kõhutantsu trennis käivad naised erinevatel põhjustel, kes armastab tantsida, kes soovib ennast lihtsalt trenni mõttes muusika saatel liigutada. Idamaist tantsu peetakse väga naiselikuks ja graatsiliseks. Paljud Tapa rühma tantsijad ütlevad, et neile meeldib araabia muusika ning see tants on nagu kunstiteos.


Tapa rühm on endale nimeks võtnud Azra. Egiptuse araabia dialektis tähendab see sinist värvi, kuid sellel on ka veel teine tähendus. Naisenimi Azra tähendab teekonda läbi tähise öise taeva. Azrakad arvavad, et igal tantsul on oma võlu, kuigi mõned tantsudest on eriti meelde jäänud. Näiteks Linda tants, sallitantsud ja üks baladi tantsudest.

Ühiselt on moodustatud Kõhutantsu Seltsing Azra, mille eesmärgiks on naiste vaba aja tervislik sisustamine. Koos on organiseeritud palju aastaid igasügisesi Haflasid propageerimaks idamaist tantsu, et võimalikult paljud naised saaksid sellest meeldivast harrastusest osa.
Igal sügisel algavad Tapal trennid ka uutele alustajatele. Kes soovivad,  liituvad hiljem Azra rühmaga.


 

Esinemised

Vaata, kus oleme esinemas käinud. Loe edasi....

Jõhvi tantsijad "Hanady"

Alustasid treeningutega 2006. aastal Jane Paberiti juhendamisel ning alates 2010 aastast on juhendajaks  Katre Diinabel. Loe edasi ....

Kaberneeme tantsijad

Alustasid treeningutega 2010 aastal Katre Diinabel juhendamisel. Loe edasi...

Loksa tantsijad

Alustasid treeningutega 2012. aastal  Loe edasi ....

Kontakt

Soovid meie tantsijaid esinema kutsuda?
Soovid tellida kostüümi?